מבט לכל כיוון

מתחילים ב360

מצלמת 360

אל ה360 הגעתי במקרה בשנת 2016. בדיוק באותה תקופה פייסבוק ויוטיוב התחילו לתמוך בתוכן ב360 ונדלקתי.  בקיץ טסתי לניו יורק בידיעה שאני אחזור משם עם מצלמת 360 חדשה.

באותו זמן השוק לא היה מפותח במיוחד, לא היה את המגוון שיש היום. רוב המצלמות היו מצלמות מקצועיות וחצי מקצועיות (1,000$-15,000$) והיו מעט מאד מצלמות כיס קטנות שמתאימות לכל הצרכנים.

המצלמה המובילה בתחום הצרכנים הייתה RICHO THETA שעלתה כ350$. אבל באותה תקופה LG השיקה מצלמת 360 ראשונה (ובינתיים גם אחרונה) שעלתה רק 200$, לפי הסקירות שקראתי לא היה הבדל משמעותי באיכות, אז קניתי את הLG 360 CAM.
צילמתי כמה תמונות בניו יורק ומשם טסתי ל10 ימים במקסיקו שם צילמתי לא מעט, וכמובן שכל מי שראה את התמונות התלהב.

לצערי, כשהגעתי לשדה התעופה בקנקון לטיסת החזרה, גיליתי שהמצלמה אבדה, ויחד איתה גם התמונות והסרטונים. נאלצתי לקנות מצלמת LG חדשה.

פעילות ברשתות החברתיות

בדצמבר 2016 פתחתי את דף הפייסבוק ירושלים 360, ב21 בינואר 2017 העלתי את הסרטון הראשון,  נסיעה ראשונה במנהרות הראל, בבוקר שבו כביש הכניסה החדש של ירושלים נפתח לתנועה, הסרטון צבר פופולאריות ושותף גם ע”י אתרי חדשות גדולים.

לאט לאט הדף צבר פופולאריות, פתחתי דף פייסבוק חדש שנקרא “ישראל 360” ובו אני מעלה תוכן מכל הארץ, ואת FREE SIXTY בו אני מעלה ומשתף תוכן 360 מכל העולם, וקבוצות לפי נושאים שם אני מאפשר לכולם לשתף תוכן ב360.

מנהרות הראל – סרטון 360^

צפו בסיור הוירטואלי במנהרות הראל שנפתחו לתנועה הבוקר.המנהרה לירושלים ב360°Jerusalem Municipality | עיריית ירושליםישראל כץשבתשתיותנתיבי ישראל-החברה הלאומית לתשתיות תחבורה בע"מ

פורסם על ידי ‏ירושלים 360 Jerusalem‏ ב- יום שישי, 20 בינואר 2017

המצלמות שברשותי

במהלך התקופה מצלמת הLG  נפלה למים מספר פעמים ובילתה תקופות ממשוכות באורז.  לקראת סוף 2018 אחרי שראיתי שהאיכות במצלמה שלי נמוכה משמעותית ביחס למצלמות חדשות בשוק הבנתי שאני צריך להחליף מצלמה.

עברתי כמעט על כל סקירת מצלמות שנעשתה בפייסבוק ויוטיוב, התלבטתי בין שלל מצלמות שנכנסו לשוק.
GoPro Fusion  נחשבה למצלמה הטובה בשוק המצלמות הקטנות, ירדה מהפרק בגלל המחיר (600$).
נשאר לבחור בין שאר המצלמות שעלו בין 300-400$. התלבטתי בין מספר מצלמות, ביניהן הVUZE XR (חברה  ישראלית) אבל בזמן הקניה המצלמה עדיין לא יצאה לחנויות. בסופו של דבר החלטתי לקנות את הINSTA 360 ONE X שכמעט בכל סקירה נאמר עליה שהיא המצלמה הכי משתלמת בשוק ביחס שבין האיכות למחיר, המצלמה מאפשרת לבצע אפקטים רבים שייחודיים רק לה.

בגדול, אפשר להגיד שאני מרוצה.

שתפו ברשתות החברתיות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

אולי יעניין אותך גם..