מבט לכל כיוון

פסח מעיין ומסלול

כל שלא עשה שלושה דברים אלה לא יצא ידי חובתו. פסח, מעיין ומסלול. הכנתי לכם רשימה של שלש מקומות מסוגים שונים שכדאי לבקר בהם במהלך החג

כל שלא עשה שלושה דברים אלה לא יצא ידי חובתו. פסח, מעיין ומסלול.

ימי חול המועד הם ימי הטיולים של ישראל, מיליוני ישראלים נמצאים בחופש ומחפשים מקומות לבקר ולטייל בהם. לכן הכנתי לכם רשימה של שלש מקומות מסוגים שונים שכדאי לבקר בהם במהלך החג.

תצפית הדקל ליד עין רשש. צולם עם insta 360 one X 2

פסח- ברכת כהנים בכותל המערבי

חג הפסח הוא זמן לעלות לרגל לירושלים. בשנים רגילות היו מגיעים לכותל המערבי רבבות עולי רגל לברכת הכהנים המסורתית שמתקיימת בתפילת מוסף. במעמד זה מגיעים מאות כהנים כדי לברך את ציבור המתפללים. הארוע בדרך כלל בנוכחות הרבנים הראשיים ואנשי ציבור. בשנה שעברה לא התקיים המעמד בגלל הסגר הכללי שהיה. השנה כדי להקל על העומס נקבעו יומיים בחול המועד. כך שגם ביום שני וגם ביום שלישי יתקיים המעמד.  תפילת מוסף צפויה להתקיים ב10:15.

ברכת הכהנים בפסח 2019. תל גזר ב360. צולם עם Insta360 ONE X

אחרי שביקרתם בכותל מומלץ להמשיך ולטייל ברחבי העיר העתיקה ולהתרשם מההיסטוריה היהודית. מקום נוסף שמומלץ לטייל בו בפסח הוא עמק קדרון שנמצא בין העיר העתיקה להר הזיתים שם נמצאים מספר מבנים היסטורים כמו קבר אבשלום, קבר זכריה וקבר בני חזיר. מומלץ לעלות להר הזיתים לתצפית רחבעם שם יש נוף מדהים של העיר העתיקה.

יד אבשלום בפסח 2019. צולם עם Insta360 ONE X

בדרך של עמק קדרון לכיוון עיר דוד תוכלו להינות מפריחה צבעונית מרשימה שיש בעונה זו.

פריחה בעמק קדרון. צולם עם Insta360 ONE X

מעיין- המסיל הגדול

חג הטיולים גורם לכך שכמעט כל פינה בטבע תהיה עמוסה, לכן הפעם אני רוצה להמליץ על מעיין שנמצא בעמק המעיינות. במקרה הוא גם מקור המים הגדול ביותר באזור שאפשר להכנס אליו. מדובר בבריכת אבוקה שנקראת גם המסיל הגדול שבנחל אבוקה. המקום קצת יותר מרוחק ודורש נסיעה על שבילי כורכר (מתאים לפרייבט). מן הסתם המעיינות המוכרים בעמק כמו עין הנציב, עין נזם ופארק המעיינות יהיו עמוסים לכן בגלל גודל הגודל של בריכת אבוקה יהיה אפשר להסתדר שם גם אם יש הרבה מאד מטיילים.

אם אתם שם מומלץ לעצור בעין צמד (המסיל הקטן) שנובע בחלקו העליון של נחל אבוקה ולטפס לתל צמד הסמוך.

בריכת אבוקה ב360. צולם עם Insta360 ONE X

מסלול- נחל פצאל

הימים האלה עמוסים במטיילים, לכן כדאי לנצל את זה ולטייל במקומות שעבור הרבה מאד אנשים פחות נעים לטייל בהם לבד.  בגלל חופשת חול המועד צה”ל צפוי לאבטח הרבה מאד אזורים ביו”ש, אז הפעם אמליץ לכם על נחל פצאל. אתן לכם לבחור בין שני מסלולים שמתחילים בנקודות שונות ומסתיימים בעינות פצאל שבבקעת הירדן.

בריכת עין אפרים. צולם עם Insta360 ONE X

ואדי א זנניר

המסלול הראשון הוא ואדי א זנניר, היובל הצפוני של נחל פצאל. המסלול מתחיל באזור הישוב גיתית. אפשר להשאיר את הרכב בכניסה לישוב, או ליד המחסום הצבאי הסמוך. משם הולכים לאנדרטת המערה. שנבנתה לזכר חיילים שנהרגו באזור.

15 דקות משם ממש מעל ערוץ הנחל נמצא עין ג’היר. בריכה מרובעת בגודל 5X5 ממנה ניתן להשקיף על כל הנחל.  משם חוזרים לשביל שיורד בואדי עד לעינות פצאל.

עין ג’היר. צולם עם QooCam8K

נחל רשאש

המסלול השני הוא בואדי רשאש שנמצא דרומית לכפר דומא. נחל רשש הוא היובל הדרומי של נחל פצאל. את הרכב כדאי להשאיר ליד בסיס מבוא שילה משם יורדים כ1.5 ק”מ הליכה לעין רשש. מעיין נחמד וקטן שנמצא בתוך מערה. 100 מטר משם תראו עץ דקל גדול ממנו ניתן להשקיף על המשך הנחל ובאופק לראות את הר הסרטבה.

עין רשש בפנים. צולם עם insta 360 one X 2

אחרי 500 מטר הליכה בירידה לערוץ הנחל נמצא המפל של נחל רשש, בקיר המפל יש מערות יפות עם נוף מהסרטים, בהחלט מומלץ להכנס אליהן, אבל בזהירות.

המערה במפל רשש. צולם עם insta 360 one X 2

משם ממשיכים על אפיק הנחל עד לעינות פצאל.

מנקודת המפגש של הנחלים

עינות פצאל היא נקודת המפגש של שני הואדיות. כ300 מטר מעינות פצאל נמצאת בריכת עין אפרים, בריכה שמזכירה מאד את הבריכות של נחל פרת .שם מומלץ לעשות עצירה להתרעננות, להמשיך על בסיס אמת המים דרך בריכת פצאל המרשימה שבנה הורדוס עד למושב פצאל שם מומלץ להשאיר רכב נוסף.

אורך המסלולים נע בין 3-6 שעות, תלוי בקצב ההליכה והעצירות.

בריכת פצאל צולם עם Insta360 ONE X

מה עוד?

יש עוד הרבה מאד מקומות שכדאי לטייל בהם בחג, ובימים הקרובים יתפרסמו באתר ישראל ב360 עוד המלצות מרוכזות לטיולים. בנוסף בכל יום יעלו המלצות לטיולים, מסלולים ומעיינות בכל הפלטפורמות ברשתות החברתיות.

עמודי אינסטגרם, יוטיוב, וואטסאפ,

דפי הפייסבוק

קבוצות הפסייבוק

  • ישראל ב360– קבוצה לתמונות וסרטוני 360 מישראל.
  • מטיילים ב360– קבוצה של תמונות וסרטוני 360 מטבע וטיולים בישראל
  • מעיינות  360– קבוצה של תמונות וסרטוני 360 של מעיינות ומקורות מים בישראל.
עמק המלך
פריחה בעמק קדרון. צולם עם Insta360 ONE X

שתפו ברשתות החברתיות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

אולי יעניין אותך גם..

בשוקא

אצא לי השוקא

פינת ביקורת מסעדות חדשה באתר ישראל ב360. ישבתי יחד עם עדי ארבל מבלוג מאכלי י-ם בבר השוקא שבמחנה יהודה כדי לטעום את המנות שיש להם להציע.

קרא עוד »