מבט לכל כיוון

שדרות ממילא

בין חומות העיר עתיקה למרכז העיר נמצא השאנז אליזה של ירושלים. שדרת החנויות היוקרתית של ירושלים.
שדרות ממילא הוא רחוב באורך 400 מטרים שיוצא משער יפו ומסתיים בצומת המחברת את רחוב אגרון לרחוב דוד המלך היוקרתי. לאורך הרחוב תמצאו חנויות של מותגים יוקרתיים מהארץ ומחו”ל.

ההיסטוריה של ממילא

בתקופה העותמאנית ובתקופת המנדט שימשה שכונת ממילא כאזור מסחר עבור סוחרים יהודים וערבים מחוץ לחומות העיר העתיקה. עם הקמת המדינה הפכה לשכונת גבול מוזנחת שתושביה סבלו לא פעם מירי צלפים מהצד הירדני. לאחר מלחמת ששת הימים החליטה עיריית ירושלים לשקם את השכונה ולהרוס בתים רעועים שנבנו במקום. מי שתכנן את פיתוח האזור היה האדריכל הנודע משה ספדיה.

הרצל וממילא

אחד המבנים שיועד להריסה היה בית שטרן, הבית זכה לתוכנית שימור מכיוון שבשנת 1898 התארח בו חוזה המדינה בנימין זאב הרצל בעת ביקורו בארץ. הרצל הגיע לעיר כדי לפגוש את קיסר גרמניה וילהלם השני שבא לביקור היסטורי בעיר ולספר לו על החזון הציוני. מכיוון שהקייזר הגיע בליווי פמלייה גדולה, לא נשארו חדרים פנויים במלונות בעיר. בני משפחת שטרן הציעו להרצל להתארח בביתם, שם לן במשך ארבעה לילות.
בני משפחת שטרן הפכו את החדר שבו התארח הרצל למוזיאון שמספר על ביקורו.

הקניון

ב28 במאי 2007 נחנך קניון ממילא- שדרת אלרוב- מדרחוב ובו חנויות יוקרתיות של מיטב המותגים מהארץ ומחו”ל. במהלך העבודות פורק בית שטרן ובסיומן שוחזרו חזיתות הבית שנמצאות בלב השדרה.
בהמשך נפתחו מלון ממילא היוקרתי והקניון הסגור. בממילא תוכלו לעשות שופינג באחת מחנויות הבגדים היוקרתיות או לאכול במסעדה טובה עם נוף אל חומות העיר העתיקה ומגדל דוד. הביקור בממילא מרגיש לא פעם כמו הליכה ברחובות היוקרתיים באירופה.

שדרות ממילא

מידע שימושי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מיקום במפה