מבט לכל כיוון

שוק מחנה יהודה

שוק מחנה יהודה בירושלים, השוק התוסס והמפורסם ביותר בארץ. בשנים האחרונות הפך מחניודה למוקד משיכה עבור תיירים ש”עולים לרגל” מכל רחבי העולם כדי להינות מהקולינריה ומהסחורה שנמכרת בבאסטות.

בשנים האחרונות החל שוק מחנה יהודה לשנות את פניו, במקום נפתחו ברים ומסעדות רבות שהחליפו את הבאסטות הותיקות. הברים הרבים שנפתחו בעיקר ב”שוק הסגור” החלו למשוך בליינים רבים בלילות והשוק הפך להיות תוסס גם בשעות הערב. הסיבות שהביאו לשינוי הן עלייתן של רשתות השיווק הגדולות והורדת המחירים במרכולים, בעקבותן החלו הצרכנים לעבור לקנות את מוצרי הצריכה בחנויות הגדולות והזולות. התופעה שבתחילה הייה נראה שתביא לגוויתו של השוק הביאה דווקא לרנסאנס. מחנה יהודה לא איבד מזוהרו, וכיום הוא הפך למוקד עליה לרגל עבור תיירים שמגיעים למקום כדי לספוג את האווירה המיוחדת והצבעונית שיש רק במחנה יהודה בכל ימות השבוע ובעיקר ביום שישי.

שוק מחנה יוהדה נמצא בין הרחובות יפו- אגריפס עץ החיים- מחנה יהודה, ומתפרס גם לרחובות הסמוכים. רחוב עץ החיים היא הדרה המקורה המרכזית כמו גם הסמטאות המובילות לרחוב מחנה יהודה המכונה “השוק הפתוח”


שוק מחנה יהודה החל לפעול בשלהי המאה ה-19, כאשר פלאחים ערבים מהכפרים הסמוכים לירולשים הביאו סחורות חקלאיות למכור בדרך יפו סמוך לשכונות הנחלאות וביניהן שכונת מחנה יהודה. הם התמקמו בשטח שהיה בבעלותו של איש העסקים חיים אהרן ולרו. השטח שנמצא בין הרחובות יפו ואגריפס.
בשנות ה-20 וה-30 עולים יהודים החלו לפתוח חנויות בשוק ועם השנים החלו להבנות בשוק מבני קבע. המשפחה המפורסמת ביותר מבין המוכרים בשוק היא משפחת בנאי שגרה ברחוב האגס 1, כתובת שמוזכרת בשירו של הזמר אהוד בנאי. לפני כ-20 שנה שונה שמו של הרחוב ל”אליהו יעקב בנאי” מייסד השושלת.


שוק מחנה יהודה

מידע שימושי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מיקום במפה